Weekly Programe

Weekly Programme / Weeklikse Program  (19 – 25 March 2018 )

 

HOD: M. Vermaas Break Detention M. Nkwanyana

 

Monday,19 March 2018  (Day/Dag 1)

Junior Senior Prefect
A. Buitendach F. Swanepoel Kim Schutte
A. Pienaar I. Linde

Activities / Aktiwiteite

Test: History / Toets: Geskiedenis

 

Tuesday,20 March 2018  (Day/Dag 2)

Junior Assembly: D. McDonald- Duty/Diens

Junior Senior Prefect
ACM Le Roux I. van Zyl Lana Coetzee
C. van Rooyen J. Grobler

Activities / Aktiwiteite

Wintersport Fixture vs Pionier Primary School (Only Rugby and Netball)

·        Sports Bus will depart at 12:30 and return at 17:15

·        School will close at 12:05 for all learners

·        Busroute will start at 12:15 (Double route)

Hockey: Girls Amajuba Hockey Trials (St. Doms)
SAOU workshop: Fort Mistake
Tennis: No Practice

 

Wednesday,21 March 2018  (Day/Dag 3)

Senior Assembly: – Duty/Diens

Junior Senior Prefect
Public Holiday – Human Rights Day

Activities / Aktiwiteite

 

Thursday,22 March 2018  (Day/Dag 4)

Junior Senior Prefect
D. Forrester JP Janse van Rensburg Lanhel du Preez
L. Beukes L. de Jager

Activities / Aktiwiteite

Test: Geography / Toets: Aardrykskunde
Hall: Drummie Practice
Hall: Sector 5 Meeting (18:00)
Hockey: Boys Amajuba Hockey Trials (St. Doms)

 

Friday,23 March 2018  (Day/Dag 5)

Junior Senior Prefect
K. De Jager L. Janse van Rensburg Lara Groenewald
D. McDonald L. Viljoen

Activities / Aktiwiteite

Test: Life Orientation / Toets: Lewensoriëntering
Girls Hockey: TWC Festival (PMB) Bus will depart at 11:00
Visits to Impala Primary School (Mr Grobler, Gray and Schoeman)

 

Saturday,24 March 2018

Activities / Aktiwiteite

Girls Hockey: TWC Festival (PMB)
Huttenpark Kleuter Sentrum Atletiek Byeenkoms

 

Sunday,25 March 2018  

Activities / Aktiwiteite

Girls Hockey: TWC Festival (PMB)
Rugby: 1st and u/11 teams depart to Volksrust Rugby Week
Rugby: Utrecht rugby week (Managers Meeting)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *