• Newsflash

    ACADEMIC PRIZE-GIVING 2018 / AKADEMIESE PRYSUITDELING 2018

                ACADEMIC PRIZE-GIVING 2018 / AKADEMIESE PRYSUITDELING

    The following learners will be receiving an award at our annual academic prize-giving.

    You are invited to attend the evening and support your child at this function which is the highlight of the academic year.

    We would like to inform you of the following important arrangements.

    Learners must report to Mrs. De Jager at 18:00 in the Functions Hall at Grey Goose, where they will be directed to their allocated seats.                                                       

    Full school uniform is to be worn.

    Boys: School shorts

    School shirt with the badge

    Long brown socks

    Brown school shoes (exception – Grade 7)

    Girls: School dress

    Short brown school socks

    Brown school shoes (exception –Grade 7)

    A tracksuit top or jersey may only be worn if it is very cold.

     

    Please ensure that your child’s hair is neat and clean. Boy’s hair must be short and cut according to the school rules. Girls’ hair must be neat and tied up if shoulder length or longer, out of eyes.

     

    At the end of the evening prize winners stay seated as they will each receive an ice lollie and a packet of chips.

     

    Please indicate if your child is not able to attend the function.Contact Mr.Gray or Mrs.Grobler at school.

     

    If possible all prize winners must attend school on Friday 7 December to practice.

     

    Kind Regards

    Mrs. M.Grobler

     

    _______________________________________________________________

    Beste Ouers

    Hiermee die naamlys van die akademiese pryswenners van 2018. U word uitgenooi om hierdie hoogtepunt te ondersteun en in u kind se vreugde te deel.

    Neem kennis van die volgende reëlings:

    Pryswenners moet op Dinsdag 11Desember om 18:00 aanmeld by Me. De Jager in die Onthaalsaal , te Grey Goose, waarna hulle aangewys sal word na hul sitplekke.

    Volledige skooldrag moet gedra word:

    Seuns: Bruin kortskoolbroek met die skoolhemp.

    Lang bruin skoolkouse.

    Bruin skoolskoene (uitgesonder –graad 7)

    Dogters: Skoolrok met kort bruin skoolkouse

    Bruin skoolskoene(uitgesonder –graad 7)

    ‘n Trui of sweetpak mag alleenlik gedra word indien dit baie koud is.

     

    Seuns en dogters se hare moet asseblief netjies gekam wees. Seuns se hare moet kort en volgens die skoolvoorskrif wees. Dogters se hare moet netjies en waar van toepassing vasgemaak word. ( Hare moenie in die oë hang nie)

    Na afloop van die prysuitdeling  moet die pryswenners bly sit ,want hulle ontvang  elkeen ‘n pakkie skyfies en ‘n ysie.

    Indien u kind nie die prysuitdeling gaan bywoon nie, laat weet asseblief die skool en kontak mnr.Gray of me.Grobler indien u enige ander probleme ervaar.

     

    Groete

    M.Grobler

      Graad 4AS   Graad 4AV
    1 Danika Classen 1 Zanri Bester
    2 Louwna Combrink 2 Ryan Beukes
    3 Nico Greyling 3 Marguerite Conradie
    4 Shailie Liebenberg 4 Khailah Erasmus
    5 Anika Nel 5 Heinrich Greeff
    6 Tristan Parkinson 6 Dia-Louise Greyling
    7 Janré Ras 7 Schalk Greyvenstein
    8 Richelle Rothmann 8 Jeandré Janse van Rensburg
    9 Sumé Schalkwyk 9 Cara Meyer
    10 Lizelle van den Berg 10 Janke Schnetler
    11 Heino van Staden 11 Nelri Smit
        12 Amélie van Niekerk
      Grade 4EL 13 Estian Wessels
    1 Jadyn Carolus   Grade 4ES
    2 Gabangaye Gwala 1 Hailey Beukes
    3 Melissa Herrera Diaz 2 Cailey Folscher
    4 Zamokuhle Langa 3 Dylan Jacobs
    5 Senzo Matjila 4 Emma Janse van Rensburg
    6 Zethembiso Ngwenya 5 Lulama Khumalo
    7 Kwanda Nkosi 6 Okuhle Mthethwa
    8 Omhle Sibiya 7 Lulu Neku
    9 Erin van Scheltema 8 Ntando Nene
    10 Louis Wang 9 Azile Niang
        10 Lonwabo Ntombela
      Grade 5EB 11 Dominick Ranjith
    1 Ruby Beukes 12 Bretton Seager
    2 Lara Bouwer 13 Denva Shaw
    3 Mikhael Daniel   Grade 5EM
    4 Abby Ferrier 1 Nkosenhle Buthelezi
    5 Brenna Gibbons 2 Megan de Jager
    6 Philasande Khumalo 3 Janica de Swardt
    7 Cecilia Lao 4 Brandon Doyle
    8 Kwenzokuhle Mvelase 5 Lwazi Radebe
    9 Unathi Ndlovu 6 Sisanda Goba
    10 Matsidiso Phiri 7 Ewa Kopieniak
    11 Kiersten-Lei Slabbert 8 Faye Torr
    12 J’Lee Willemse 9 Daniel Ikotela
    13 Oluhle Zwane   Graad 5AS
      Graad 5AJ 1 Barend Bootha
    1 Lizandre Berry 2 Benito Boshoff
    2 Ian Booysen 3 Pieter Campher
    3 Letchen Botha 4 Luné Coetzer
    4 Jessica Lowery 5 Xander Dirks
    5 Marike Rothmann 6 Illne Myburgh
    6 Luke Sidebottom 7 Scarlett Uys
    7 Zian Steenkamp 8 Nicole van Schalkwyk
    8 Zander Struwig 9 Chenique van der Merwe
    9 Lana Walters 10 Nicholas Hartman
        11 Lia Uys
      Graad 6AJ   Graad 6 AW
    1 Karla Adendorff 1 Carla Bezuidenhout
    2 Reihn Boonzaaier 2 Vorster Brink
    3 Michane Botes 3 Bianca du Plessis
    4 David Classen 4 Kirsten Fourie
    5 Zandrie Coetzee 5 Luné Holder
    6 Philip de Jager 6 Luke Janisch
    7 Melisca Everson 7 Monique Luus
    8 Tyler Jonck 8 Ludi Maré
    9 Reinhardt Lues 9 Ryan Odendaal
    10 Juan-Pierre Mostert 10 Chanté Oosthuizen
    11 Welné Pretorius 11 Xean Rothmann
    12 Annemie Rautenbach 12 James Schnetler
    13 Lené Stoop 13 Azel van der Walt
    14 Laurika van Niekerk 14 Luandré Wienand
    15 Caitlyn White 15 Caitlin Williams
    16 Nicoline Lotter 16 Savriano Howard
    17 Simone van den Berg 17 Lynette Venter
    18 Annike Kuhn    
      Grade 6EG 18 Dakota Wyngaard
    1 Avumile Chonco 19 Ankia Zondagh
    2 Siyanda Khumalo 20 Matthew Zondagh
    3 Thabo Khumalo   Grade 6EW
    4 Sandile Mdlalose 1 Ella Ezeonwuachusi
    5 Ayanda Mnculwane 2 Olwethu Makhoba
    6 Zama Nxumalo 3 Cameron Manfron
    7 Danica Schnuir 4 Thato Manthata
    8 Megan Vermeulen 5 Lungelo Masondo
    9 Caris Alexander 6 Owethu Mthembu
    10 Lace du Preez 7 Kuhlekone Ntombela
    11 Tash Foster 8 Jared Taggart
    12 Bukeka Ngonyama 9 Hailey van Scheltema
    13 Daniel Villiers 10 Simphiwe Zulu
      Graad 7AC 11 Hamashe Zungu
    1 Reuben Burger 12 Kukhanya Ngwenya
    2 Milan Cilliers 13 Ethan Davis
    3 Lana Coetzee 14 Sphesihle Dube
    4 Ané Cronje 15 Ayabonga Ndlovu
    5 Ruan de Jonge   Graad 7AV
    6 Tarien kirsten 1 Reuben Claassen
    7 Renier Pretorius 2 Lanhel du Preez
    8 Ellené Scholtz 3 Lara Groenewald
    9 Pieter van der Merwe 4 Isabel Hendrikse
    10 Lara van Staden 5 Vonique Kahts
    11 Yelcha Grobbelaar 6 Steyn Rothmann
      Grade 7EH 7 Danica Koen
    1 Georgia de Waal 8 Natasha Pretorius
    2 Abongile Khumalo 9 Natalie Olivier
    3 Selina Lee    
    4 Thando Mntambo   Grade 7EO
    5 Brandon Mortlock 1 Zach Akram
    6 Andile Mthethwa 2 Kaira Beukes
    7 Anele Mthethwa 3 Alana Botes
    8 Elihle Ngwenya 4 Cassey Collett
    9 Kim Schutte 5 Zinhle Khumalo
    10 Aspen Shaw 6 Ria Komul
    11 Mpho Sibeko 7 Zoe Kotze
    12 Zano Zulu 8 Luby Lu
        9 Amy Moss
        10 Nicci Tinkler
        11 Sibulela Tshitshi
        12 Donovan van Staden
        13 Azande Zaca
        14 Nadia Ali
        15 Meinhardt Meyer
        16 Nhlanhlenhle Xulu
        17 Amagugu Ngidi