2019  AKADEMIESE PRYSUITDELING/ACADEMIC PRIZE GIVING

Die volgende kinders word uitgenooi na die Akademiese Prysuitdeling.

Children listed here are invited to the Academic Prize Giving.

 

Date: Thursday 28 November 2019

Datum: Donderdag 28 November 2019

 

Venue: Main Hall, The Pines Conference Centre, Corner of HJ Van Eck and Allen Street, Signal Hill

 

Plek: Hoofsaal, The Pines, Konferensie Sentrum, h/v HJ Van Eck en Allenstraat , Signal Hill.

 

Time: 18:00 for 18:30 – 20:00

Tyd: 18:00 vir 18:30 – 20:00

 

Dress: Girls : Huttenpark Summer uniform, brown school shoes, short school socks. Hair to be according to the Code of Conduct.( Grade 7 learners may wear black school shoes)

Boys : Brown Shorts and school shirt, brown school shoes with long brown school socks. Hair to be according to the Code of Conduct.( Grade 7 learners may wear black school shoes)

 

Kleredrag: Dogters: Skoolrok, bruin skoolskoene met kort bruin skoolkouse. Slegs graad 7’s mag swart skoolskoene dra. Hare netjies, volgens die skoolreëls.

Seuns: Bruin kortbroek met skoolhemp, bruin skoolskoene en lang bruin kouse.Slegs graad7’s mag swart skoolskoene dra. Hare netjies, volgens die skoolreëls.

 

Learners must report to Mrs. De Jager in the hall. Leerders meld aan by me.De Jager in die saal,

If your child is unable to attend, please excuse him/her via class teacher.

Indien ‘n leerder dit nie kan bywoon nie, maak verskoning  d.m.v. klasgroepe.

 

4AL 4AV 4EL 4ES
Brink MB Botha H Barraball C Cele M
Dettmer E Botha L Coetzee C De Meyer J
Fernandes G Brink M De Jager J Manenzhe N
Janse v Rensburg L Campher C Ferrier S Myeza L
Labuschagne J Hatting R Kopieniak B Nash M
Olivier R Landman A Schnuir J Ngwenya T
Pretorius Ruan Le Roux L Snethemba Butelezi Zungu L
Pretorius Ryan Van Heerden J Sibiya O
Rautenbach A Vermaak H
Saaijman F
Tseng E
Van der Walt Z
Van Rooyen N
Koen D
5AJ 5AR 5EB 5EM
Bester Z Beukes R Beukes H Carolus J
Erasmus K Combrink L Ezeonwuachusi K Duval De Villeneuve S
Greyling DL Conradie M Herrera Diaz M Govender M
Janse v Rensburg J Greyling N Karrian Eulah Gwala G
Meyer C Nel A Keene A Jacobs D
Parkinson T Smit N Khumalo L Lintvelt D
Ras J Van den Berg L Langa Z Matjila S
Rothmann R Van Niekerk A Ngwenya Z Mthethwa O
Schnetler J Niang Z Neku L
Van Schoor G Popose A Nkosi K
Liebenberg S Seager B Ranjith D
Van der Vaart J Van Scheltema E
Wang L Shany-Balola C
Mkhonto O
6AJ 6AW 6EG 6EW
Berry L Bootha B Beukes R Buthelezi N
Claassen R Booysen I Bouwer L Daniel M
Dirks X Boshoff B De Jager M De Swardt J
Holloway C Botha S Gibbons B Doyle B
Koekemoer S Campher P Graham L Evans H
Myburgh I Coetzer L Gumbi L Ferrier A
Pieterse Z Collyer N Khumalo P Goba S
Potgieter M Hartman N Kubheka V Hlubi K
Sidebottom L Kock B Mvelase K Kopieniak E
Steenkamp Z Lowery J Nxele V Lao C
Struwig Z Rothmann M Phiri M Mathenjwa Z
Van der Merwe C Struwig C Torr F Nyembe A
Van Vuuren J Uys L Willemse J’Lee Radebe L
Vermaak R Uys S Thuthu Nkosi Sigasa A
Walters L Van Schalkwyk N Slabbert KL
Van Staden M Zwane O
Van Wyk R Subramoney S
Van der Walt J

 

 

7AC/H 7AV 7EH 7EO
Adendorff K Botes M Alexander C Bronkhorst C
Bezuidenhout C Coetzee Z Davis E Chonco A
De Jager P Fourie K Du Preez L Ezeonwuachusi E
Du Plessis B Holder L Dube S Khumalo S
Everson M Howard S Foster T Manthata T
Odendaal R Lotter N Janisch L Mdlalose S
Schnetler J Luus M Khumalo T Mthembu O
Van der Walt A Maré L Lues R Ngonyama B
Van NIekerk L Mostert JP Makhoba O Taggart J
Venter L Oosthuizen C Manfron C Van Scheltema H
White C Pretorius W Masondo L Villiers D
Wienand L Rautenbach A Ngwenya K Zulu Simphiwe
Williams C Rothmann X Nxumalo Z Zungu H
Labuschagne JH Van den Berg S Redelinghuys M
Zondagh A Schnuir D
Zondagh M Vermeulen M
Seegers L

 

Programme / Weeklikse Program (25 November – December2019 )

Please find the weekly program for the following week. Please take note that some of the activities are subject to change

  • HOD on Duty: E. van der Merwe Senior Phase Break Detention: F. Swanepoel

Monday, 25 November 2019 (Dag 1)

Duty: Junior: D. Forrester  & D. McDonald           / Senior: J. Janse van Rensburg & J. Grobler

Prefect: Avumile Chonco

Activities

  • Bus: Sunnybank Concert Practice
  • Drummie Auditions (Gr 1 – 6)
  • Gr 7 Farewell
  • Hockey: u/11 & u/12 Girls Trials

Tuesday, 26 November 2019 (Dag 2)

Duty:  Junior: K. De Jager & L. Beukes     /Senior: JP Janse van Rensburg & L. de Jager

Prefect: Zandrie Coetzee

Activities

  • Bus: Sunnybank Concert Practice
  • Drummie Auditions (Gr 6)
  • Hockey: u/11 & u/12 Girls Trials

Wednesday, 27 November 2019 (Dag 3)

Duty: Junior: M. Cillié & M. McKenzie    /Senior: L. Janse van Rensburg & L. Viljoen

Prefect: Philip De Jager

Assembly /Duty: E. van der Merwe

Activities

  • Bus: Sunnybank Concert Practice
  • Gr 1-3 Erkennings geleentheid
  • R. Delport verjaar
  • Sport Prize-Giving (The Pines)

Thursday, 28 November 2019 (Dag 4)

Duty: Junior: M. Steenkamp & M. Greaves         /Senior: L. Wessels & M. Nkwanyana

Prefect: Bianca Du Plessis

Activities

  • Bus: Sunnybank Concert Practice
  • Academic Prize-Giving (The Pines)

Friday, 29 November 2019 (Dag 5)

Duty: Junior: R. de Meyer & R. Delport                  /Senior: M. Oosthuizen & M. Van Heerden

Prefect: Kirsten Fourie

Activities

  • Drummies: DVD recording
  • Sunnybank Concert

Saturday, 30 November 2019

Activities

  • Lapa: H. la Grange
  • Staff Function

Sunday, 1 December 2019

Activities

 

2019 Sport and Culture Prizegiving list

The following learners has been invited to the 2019 Sport and Culture Prizegiving. The prizegiving will take place at “The Pines Wedding & Conference Village” on Wednesday, 27 November.

All learners must report to the staff member by 18:00

Gr 7

  • Aden Robson
  • Amile Mthembu
  • Andile Mbuli
  • Annemie Rautenbach
  • Avumile Chonco
  • Ayabonga Ndlovu
  • Azel van der Walt
  • Bianca du Plessis
  • Caitlin Williams
  • Carla Bezuidenhout
  • Chanté Oosthuizen
  • Danica Schnuir
  • Ehsan Amod
  • Ella Ezeonwuachsi
  • Hamashe Zungu
  • Hein Jordaan
  • Jacey Filipe
  • James Schnetler
  • Jared Taggart
  • Juan-Pierre Mostert
  • Kelsey Kemp
  • Kirsten Fourie
  • Kukhanya Ngwenya
  • Lace du Preez
  • Lene Stoop
  • Luandré Wienand
  • Luke Janish
  • Luné Holder
  • Lungelo Masondo
  • Matthew Zondagh
  • Megan Redelinghuys
  • Megan Vermeulen
  • Melisca Everson
  • Monique Luus
  • Nathan du Plessis
  • Olwethu Makhoba
  • Olwethu Nene
  • Owethu Dladla
  • Owethu Mthembu
  • Philip de Jager
  • Reinhardt Lues
  • Ryan Odendaal
  • Sandile Mdlalose
  • Shandré Bezuidenhout
  • Simphiwe Zulu
  • Siphiwe Mabena
  • Sphesihle Dube
  • Sithabile Mthiyane
  • Siyanda Khumalo
  • Soren Peterson
  • Sophie Liebenberg
  • Thabo Khumalo
  • Thato Manthata
  • Troy Smith
  • Tyler Jonck
  • Welné Pretorius
  • Xean Rothmann
  • Zander du Preez
  • Zander van der Walt

Gr 6

  • Alwande Makhubo
  • Aphelele Nyembe
  • Barend Bootha
  • Bianca Kock
  • Chenique van der Merwe
  • Daniel Ikotela
  • Douglas Barnard
  • DuRandt Stoop
  • Ewa Kopieniak
  • Hayley Evans
  • Ian Booysen
  • Illne Myburgh
  • Janica de Swardt
  • Jayden van Vuuren
  • Jessica Lowery
  • J’Lee Willemse
  • Keaton Laas
  • Khanyile Langa
  •  Kuhlile Mngomezulu
  • Lannique Graham
  • Lizandré Berry
  • Luke Sidebottom
  • Luné Coetzer
  • Lusanda Nkosi
  • Lwabo Miya
  • Lia Uys
  • Marike Rothmann
  • Megan de Jager
  • Mené Potgieter
  • Neil Collyer
  • Pieter Campher
  • Rowen Claassen
  • Shaun de Beer
  • Sisanda Goba
  • Scarlett Uys
  • Vuyiswa Nxele
  • Xander Dirks
  • Zander Struwig
  • Zipho Mdlalose

Gr 5

  • Amèlie van Niekerk
  • Arno Claassen
  • Bretton Seager
  • Carlos Giamello
  • Charissa Volschenk
  • Denva Shaw
  • Dia-Louise Greyling
  • Dominick Ranjith
  • Ian Groenewald
  • Janke Schnetler
  • Janré Ras
  • Jeandré Janse van Rensburg
  • LG Stoop
  • Louwna Combrink
  • Marguerite Conradie
  • Mioné de Valencé
  • Nathan Kemp
  • Nico Greyling
  • Owethu Mzobe
  • Richelle Rothmann
  • S’Lindokuhle Mahamotsa
  • Thando Masondo
  • Tristan Parkinson

Gr 4

  • Ané Landman
  • Heinrich Coetzee
  • Iwan Olivier
  • Lané le Roux
  • Laqlanché Badenhorst
  • Leané Janse van Rensburg
  • Lizé Botha
  • Marnus Brink
  • René Hatting
  • Zelmari van der Walt
  • Zethembe Mahloko
  • Johan van Heerden

OMSENDBRIEF 5 VAN 2019

2019-11-19

Beste Ouers

OMSENDBRIEF 5 VAN 2019

  1. SKOOLFONDS 2020:

Skoolfonds vir graad 1 tot 7 vir 2020 is as volg: R 13 100 per jaar.

Gelde is betaalbaar oor 10 maande x R 1310 per maand vanaf einde Januarie tot einde Oktober voor die 7e dag van die volgende maand.

  1. NASORGFOOIE 2020:

Tot 15:00 – R 22 per dag of R 220 vir ‘n 10 dag koepon.

Tot 17:00 – R 26.50 per dag of R 265 vir ‘n 10 dag koepon.

Dagfooi: R50 per geleentheid.

  1. SKOOLFONDS 2019:

Dankie vir die positiewe wyse waarop u die 2019 rekening hanteer het.

Die laaste paaiement was betaalbaar voor of op 7 November. Ouers wat op 30 November steeds agterstallig is, en nie by hul rëelings gehou het nie, sal op 3 Desember oorhandig word aan ons skuldinvorderaars.  Hierdie sal onnodige kostes vir u beteken en ek wil ‘n versoek op u doen om te verseker dat u op datum is.

4. HIPPOTIQUE: Aangeheg is die winkelure vir die einde van die jaar asook die begin van volgende jaar. Moenie wag tot op die laaste oomblik om klere te koop nie aangesien dit dan baie besig raak en ‘n lang wagtyd tot gevolg het.

HippoTique_2019 Holiday Trading Hours

5. TERREINBESTUURDER BY HUTTENPARK KLEUTERSENTRUM:

‘n Vakature bestaan by ons Kleutersentrum vir ‘n handige, praktiese en vaardige persoon om die dag tot dag onderhoud by die skool te hanteer. Ons is op soek na iemand wat die herstelwerk aan meubels, toerusting en geboue kan hanteer.  Iemand met elektriese, skrynwerk en-of loodgietervaardighede sal ‘n voordeel wees.  ‘n Salaris van ongeveer

R 7 000 per maand, met ‘n 13e tjek sal betaalbaar wees. Werksure is 07:00 tot 16:00.  Epos u CV aan ngrobler@huttenpark.co.za of handig dit by die kantoor in voor die skole sluit.

6. WIELETJIESTASSE:

Ek bring weereens die beleid oor die wieletjiestasse onder u aandag.  Alle graad 1-3 leerlinge moet die voorgeskrewe Huttenpark skoolsak gebruik wat by die HippoTique beskikbaar is.

Leerlinge in graad 5-7 wat ‘n plakker op hulle tasse ontvang het mag van die wieletjiestas gebruik maak.

Geen graad 4 leerling mag ‘n wieletjiestas gebruik nie, slegs die nuwe Totemsak (R 1330) of goedkoper skoolrugsak wat beide by die HippoTique beskikbaar is moet gebruik word.

Alle ander leerlinge maak van die skool se amptelike skoolsak gebruik.

7. SKOOL SLUITING EN BELANGRIKE DATUMS:

Neem asseblief kennis van die volgende geleenthede wat by die skool plaasvind.  Verseker asseblief dat u kind/ers kennis neem hiervan en by die skool is vir die geleentheid:

 

19 November Prefekte vertrek op kamp tot 22 Nov.
20 November HP Kleutersentrum Gradeplegtigheid vir Gr R – skoolsaal
21 November Sunnybank Gr R Graduation – school hall
22 November Besoekersdag vir nuwe Graad 1’s van 2020.
25 November Drummies/ Tamboernooientjies oudisies tot 26 Nov.
  Gr 7 Afskeid
26 November Hokkieproewe vir o/12 en o/13 dogters.
27 November Gr 1-3 Erkenningsgeleentheid; 08:00, 09:30, 11:00.
  Sportprysuitdeling by The Pines 18:00
28 November Akademieseprysuitdeling by The Pines 18:00
29 November Drummies DVD Opname
  Sunnybank Konsert
4 Desember Skool sluit, afsluitingsbyeenkoms, rapporte word uitgedeel.
  Rapporte van leerlinge wat afwesig is kan tussen 10:00 en 11:00 in die kantoor afgehaal word.
5 Desember Rapporte van leerlinge wat afwesig is kan tussen 08:00 en 09:00 in die kantoor afgehaal word.
  Rapporte wat nie afgehaal word nie, sal volgende jaar in die kantoor beskikbaar wees.
6 Januarie Nasorg open
15 Januarie Skool heropen

Die einde van die jaar gaan gepaard met dankbaarheid oor die jaar wat verby is en opgewondenheid oor die jaar wat voorlê.

Aan ons graad 7 leerlinge wat hulle skoolloopbane by verskillende hoërskole gaan voortsit weet ons dat hulle sal voortbou op die fondamente en waardes wat by Huttenpark gelê is.  Dankie vir julle bydrae aan ons skool.  Ons hou julle vordering met belangstelling dop.

Alle voorspoed aan die Hutties van Gr 1-6 wat nie volgende jaar terugkeer na ons skool toe nie.  Sterkte in die nuwe omgewing en nuwe skool.

Namens die personeel wil ek graag aan almal ‘n geseënde Christusfees saam met u familie toewens.

Geniet ‘n welverdiende vakansie.

Skole heropen op Woensdag 15 Januarie om 07:30.

 

Groete

JN GROBLER

SKOOLHOOF

 

CIRCULAR 5 of 2019

2019-11-19

Dear Parents

CIRCULAR 5 of 2019

  1. SCHOOL FEES FOR 2020

The school fees for Grade 1 to 7 for 2020 are as follows: R 13 100 per annum.

Fees are payable over 10 months x R1 310 per month from the end of January to the end of October, before the 7th day of the next month.

  1. AFTER CARE FEES 2020:

To 15:00 – R 22 per day or R 220 for a 10 day coupon.

To 17:00 – R 26.50 per day or R 265 for a 10 day coupon.

Daily Fee: R50 per session.

  1. SCHOOL FEES FOR 2019:

Thank you for the positive manner in which you managed your 2019 account.

The last instalment was payable on or before 7 November 2019.  Parents whose accounts are still in arrears on 30 November, or have not adhered to their arrangements will be handed over to our debt collectors on 3 December 2019.  This will add certain additional costs to your account.  I urgently request that you ensure that your account is up to date.

  1. HIPPOTIQUE:

Attached to this circular please find the shop hours for the end of the year and the beginning of 2020.  These are extended hours compared to the normal trading hours.  Please do not leave it to the last minute as this will result in long queues.

HippoTique_2019 Holiday Trading Hours

  1. GROUNDS MANAGER AT HUTTENPARK KLEUTERSENTRUM (Pre-School):

We have a vacancy for a buildings and grounds manager at our pre-school in Victoria Road. (The old Bergsig).  We require the services of a handyman who can oversee the maintenance of our grounds and buildings on a daily basis.  We are looking for a skilled, practical male who has woodworking, plumbing, electrical skills, or a combination of these skills, which will enable him to do daily repairs and maintenance. A salary of R 7 000 pm will be paid.  This includes a 13th cheque.  Working hours are from 07:00 to 15:00.

  1. SCHOOL CASES WITH WHEELS:

I would like to remind you of our policy on having school bags with wheels.  All Grade One to Three learners are compelled to purchase the official maroon school bag which is available at the HippoTique.

Learners in Grade 5 to 7 who have bags with wheels, received a sticker earlier in the year to give them permission to use these cases until they are no longer useful.

No Grade 4 learner will be permitted to have a school case with wheels.  There is a new, sturdy, medically tested Totem bag available in the HippoTique at R1 330 or the normal black Huttenpark bag.

All other learners make use of the official school bag.

  1. SCHOOL CLOSURE AND OTHER IMPORTANT DATES:

 

19 November Prefects CAMP to 22 Nov.
20 November HP Kleutersentrum Graduation Gr R – school hall
21 November Sunnybank Gr R Graduation – school hall
22 November Visitors Day for newly admitted Gr 1’s for 2020.
25 November Drummies auditions until 26 Nov.
  Gr 7 Farewell
26 November Hockey trials u/12 & u/13 girls.
27 November Gr 1-3 Recognition Ceremony: 08:00, 09:30, 11:00.
  Sport Prize Giving at The Pines 18:00
28 November Academic Prize Giving at The Pines 18:00
29 November Drummies DVD Recording
  Sunnybank Concert – Show Hall
4 December School Closes, last assembly, reports to be handed out.
  Reports of learners who are absent can be collected at the office from 10:00 to 11:00.
5 December Reports of learners who are absent can be collected at the office from 08:00 to 09:00
  Learners who have not collected their reports can collect them in the office in the new year.
6 January After Care opens
15 January School reopens

As the end of the year approaches, we look back in gratitude on the successes achieved in 2019 and in anticipation for the year that lies ahead.

To our Grade 7 learners who are furthering their studies in various high schools, we know that they will build on the foundation that was laid here at Huttenpark and will build on the values that were instilled.  We will be watching your progress with much interest.  Thank you for the contribution to our school over the years.

We wish all Hutties, not returning to our school in 2020, good luck in their new environments and schools.

On behalf of all the staff I would like to wish you all a Merry Christmas.

Enjoy a well-deserved holiday with your families.

 

School opens on 15 January 2020 at 07:30.

 

Regards

JN GROBLER

PRINCIPAL

Programme / Weeklikse Program (18 – 24 November 2019 )

Please find the weekly program for the following week. Please take note that some of the activities are subject to change

  • HOD on Duty:  M. Grobler Senior Phase Break Detention: I. Linde

Monday, 18 November 2019 (Dag 6)

Duty: Junior: S. Charters & S. Cronje        / Senior: N. Sharp  & P. Gray

Prefect: Matthew Zondagh

Activities

  • Exam: Geography  / Eksamen: Aardrykskunde
  • Move desks back to classrooms
  • Exam: Sonja Cronje  (M. Steenkamp)

Tuesday, 19 November 2019 (Dag 7)

Duty: Junior: S. Patterson & W. Meyer  /Senior: M. Hayes  & R. Wessels

Prefect: Simphiwe Zulu

Assembly /Duty:  Gr 3

Activities

  • Prefekkamp (TO Strand)
  • Exam: Tech  / Eksamen: Tegnologie (Gr 7)
  • Sonja Cronje – Study Leave (M. Steenkamp)

Wednesday, 20 November 2019 (Dag 8)

Duty: Junior: A le Roux & A. Martens      /Senior: Y. Botes & Z. Mbatha

Prefect: Hamashe Zungu

Assembly /Duty:

Activities

  • Prefekkamp (TO Strand)
  • Exam: EMS /Eksamen: EBW (Gr 7)
  • HKS Gradeplegtigheid (Saal, Media en Personeelkamer)
  • Sonja Cronje – Exam (M. Steenkamp)

Thursday, 21 November 2019 (Dag 9)

Duty: Junior: A. Buitendach & A. Pienaar             /Senior: I. Vermaak & E. Blandin de Chalain

Prefect: Karla Adendorff

Activities

  • Prefekkamp (TO Strand)
  • Pool- Media Prefects
  • Sunnybank Graduation [School hall]
  • Gr 1-3 Rapporte by HOD

Friday, 22 November 2019 (Dag 10)

Duty: Junior: ACM Le Roux & C. van Rooyen       /Senior: F. Swanepoel & I. Linde

Prefect: Carla Bezuidenhout

Activities

  • Prefekkamp
  • Besoekersdag
  • Z. Mbatha’s Birthday
  • All Marks entered
  • Pool: Soccer farewell

Saturday, 23 November 2019

Activities

Sunday, 24 November 2019

Activities

 

OMSENDBRIEF 4 VAN 2019: SEKSUELE ONDERRIG

2019-11-13

Beste Ouers

OMSENDBRIEF 4 VAN 2019: SEKSUELE ONDERRIG

U as ouers het moontlik, deur die media, inligting bekom wat betref die Departement van Basiese Onderwys (DBO) se intensie om die Omvattende Seksuele Onderrig (OSO) program te implimenteer vir Graad 4-12 leerders in 2020.

Die saak is by die afgelope Beheerliggaamvergadering bespreek en ons wil graag ons standpunt hieroor uitspreek:

  1. Tot op hede het ons nog geen inligting ontvang wat betref die inhoud van die voorgestelde program nie;
  2. Ons het nog geen instruksies van die DBO ontvang wat van ons onderwyspersoneel in hierdie verband verwag gaan word nie;
  3. Ons as skool en onderwyspersoneel is beslis nie bereid om inhoud aan te bied wat teen ons beginsels en waardes of die van die ouergemeenskap indruis nie.
  4. Die Federasie van Skool Beheerliggame, waarvan ons skool ‘n lid is, asook die Suid Afrikaanse Onderwys Unie (SAOU) is besig om die saak met die DBO te bespreek en hulle het ook aangedui dat hulle ons in hierdie proses ondersteun.
  5. Die skool sluit oor vier weke en ons personeel is reeds besig om hulself voor te berei vir die 2020 kurrikulum. Ons sal gebruik maak van die handboeke en aantekeninge wat ons in 2019 gebruik het.
  6. Wat u ook in ag moet neem as dit kom by die implimentering van die kurrikulum is dat ons land uit vele verskillende gemeenskappe bestaan, sommige in die stedelike en ander in die diep landelike gebiede. Baie skole ervaar groot probleme met tienerswangerskappe en sommige laerskoolkinders, en veral hoërskoolkinders,  is reeds seksueel aktief. (Ook in Newcastle)  Skole pas hulle onderrigmateriaal aan by die die omgewing waarin hulle geleë is, die waardes van die gemeenskap en toepaslikheid van die materiaal op die leerlinge.  Dit gaan beslis nodig wees om in sekere gemeenskappe direk met kinders te wees.
  7. Ons vra dat u sal kalm bly en die skool sal vertrou om nie eksplisiete of ontoepaslike inligting met u kind/ers te deel nie. U as ouer het wel ‘n plig om u kind voor te berei op die werklikheid van die lewe daarbuite.  Baie kinders is baie meer ingelig as wat u besef.  U moet verseker dat hulle nie die verkeerde beeld rondom seksualiteit het nie en elkeen volgens hulle ouderdom inlig.
  8. Ons as skool sal u op hoogte hou van die verwikkelinge en sal u konsulteer indien ons die nodigheid daarvoor voel.

Groete

 

 

JN GROBLER

SKOOLHOOF

2020 Athletics

Dear Parents

Due to various reasons, we would like to do away with the athletics heats that traditionally take place on the 2nd and 3rd school day. We will still have an athletics meeting, it will just be called the Huttenpark Athletics Championships instead of the Inter House Athletics Meeting. This meeting will take place on 22 January 2020.

Pupils will be allowed to enter 4 (four) events by filling in the entry form they will recieve on Monday, 11/11/2020.  you can also use the link below:

Enter your child

PLEASE RETURN ALL ENTRIES TO MRS GRAY BY 18 NOVEMBER 2019.

If there are too many entries in a specific field event, we will have a qualification round before the actual meeting. Pupils will be informed if this affects them.

The 1st and 2nd place in each event will represent the school at the Newcastle Town Schools Meeting on 30 January 2020.

This will also help pupils prepare for the events that they entered during the December Holiday.

Programme / Weeklikse Program (11 – 17 November 2019 )

Please find the weekly program for the following week. Please take note that some of the activities are subject to change

  • HOD on Duty: J. Schoeman Senior Phase Break Detention: J. Jansen van Rensburg

Monday, 11 November 2019 (Dag 1)

Duty:  Junior: D. Forrester  & D. McDonald           / Senior: J. Grobler & JP Janse van Rensburg

Prefect: Hailey Van Scheltema

Activities

  • Kamp/Camp: Gr.2
  • Exam: Home Language / Eksamen: Huistaal
  • Exam: Megan Steenkamp

Tuesday, 12 November 2019 (Dag 2)

Duty: Junior: K. De Jager & L. Beukes     /Senior: L. de Jager & L. Janse van Rensburg

Prefect: Megan Vermeulen

Assembly /Duty: R. Delport

Activities

  •  Kamp/Kamp: Gr.2
  • Exam: History / Eksamen: Geskiedenis
  • SGB Meeting
  • Studieverlof: M. Hayes
  • Study Leave: E. Blandin de Chalain
  • Study leave: M. van Niekerk
  • Studieverlof: M. Steenkamp
  • Studieverlof: D. Forrester

Wednesday, 13 November 2019 (Dag 3)

Duty: Junior: M. Cillié & M. McKenzie    /Senior: L. Viljoen & L. Wessels

Prefect: Caitlyn White

Assembly /Duty: J. Schoeman

Activities

  • Kamp/Camp: Gr.3
  • Exam: FAL / Eksamen: EAT
  • M. Oosthuizen’ Birthday
  • Exam: Dione Forrester
  • Eksamen: M. Hayes
  • Exam: E. Blandin de Chalain
  • Exam: M. van Niekerk
  • Exam: Megan Steenkamp

Thursday, 14 November 2019 (Dag 4)

Duty:  Junior: M. Steenkamp & M. Greaves         /Senior: M. Nkwanyana & M. Oosthuizen

Prefect: Luandré Wienand

Activities

  • Kamp/Camp: Gr.3
  • Exam: Maths / Eksamen: Wiskunde
  • Studieverlof: Dione Forrester
  • Studieverlof: Megan Steenkamp

Friday, 15 November 2019 (Dag 5)

Duty:  Junior: R. de Meyer & R. Delport                  /Senior: M. Van Heerden & M. van Niekerk

Prefect: Ankia Zondagh

Activities

  • Exam: LO / Eksamen: LO
  • M. Vermaas’s Birthday
  • Afskeid: E. Van van der Merwe.
  • Exam: Dione Forrester
  • Exam: Megan Steenkamp

Saturday, 16 November 2019

Activities

  • Lapa: Gert Kock

Sunday, 17 November 2019

Activities

 

Programme / Weeklikse Program (4 – 10 November 2019 )

Please find the weekly program for the following week. Please take note that some of the activities are subject to change

  • HOD on Duty: L. Gray Senior Phase Break Detention: J. Grobler

Monday, 4 November 2019 (Dag 6)

Duty: Junior: S. Charters & S. Cronje      / Senior: E. Blandin de Chalain & P. Gray

Prefect: Danica Schnuir

Activities

  • Sport Committee Meeting
  • Hockey: u/11 & u/12 Girls Practice

Tuesday, 5 November 2019 (Dag 7)

Duty: Junior: S. Patterson & W. Meyer  /Senior: R. Wessels & Y. Botes

Prefect: Lené Stoop

Assembly /Duty:  Gr 2

Activities

 

  • SAOU Vergadering (L. Gray & N. Grobler)

Wednesday, 6 November 2019 (Dag 8)

Duty: Junior: A le Roux & A. Martens     /Senior: Z. Mbatha & I. Vermaak

Prefect: Jared Taggart

Assembly /Duty: 

Activities

  • Huttenpark AGM
  • Aftercare Centre : Strawberry Dance Studio

Thursday, 7 November 2019 (Dag 9)

Duty: Junior: A. Buitendach & A. Pienaar             /Senior: M. Nkwanyana & F. Swanepoel

Prefect: Azel Van Der Walt

Activities

  • Camp/ Kamp: Gr.1
  • M. van Staden’s Birthday
  • 15:00 – 16:00 Hockey: u/11 & u/12 Girls Practice

Friday, 8 November 2019 (Dag 10)

Duty: Junior: ACM Le Roux & C. van Rooyen       /Senior: I. Linde & J. Janse van Rensburg

Prefect: Laurika Van Niekerk

Activities

  • Camp/Kamp: Gr.1
  • Exam: Natural Science

Saturday, 9 November 2019

Activities

  • Lapa: L. Engelbrecht

Sunday, 10 November 2019

Activities