All the news fom the sport field 

Wintersport vs Dundee Junior: 05/06/17 @ Huttenpark

Wintersport vs Dundee Junior: 05/06/17 @ Huttenpark

Rugby

Tyd/Time Span/Team Skeidsregter/Referee
13:30 o/9 T.Laatz
14:10 o/10 F.Swanepoel
14:50 o/13B E. van der Merwe
15:30 o/11 N-J Chowles
16:10 o/13A R.Wessels (Unie)

 

Netbal/Netball

Tyd/Time Sement 1 Sement 2 Gras 1 Gras 2
13:30 o/11A o/10A    
14:00 o/13B      
14:30 o/13A      

 

Hokkie/Hockey

Tyd Span  
13:30 o/10 & o/11  
14:05 o/13 B  
14:40 o/13 A  

 

KZN Inland Hokkie

By die pas afgelope KZN Inland Hokkie proewe is die volgende Hutties gekies om spanne te verteenwoordig: Karmi Gouws 0/13 A, Danielle Bosman 0/13 B, Marlené Combrink 0/13 C en Welné Pretorius 0/12 B.  Ons is ook trots op Juffrou Alice Pienaar wat as skeidsregter van die 0/13 C span gekies is.

KZN Netbal

Chanté Luus en Eliza Collyer  is in die o/13 KZN Netbalspan ingesluit. Hulle gaan tydens die Julie vakansie aan die Nationale toernooi te Boksburg deelneem.

Wintersport vs Piet Retief (23 May 2017) @ Huttenpark

Rugby

Tyd/Time

Span/Team

Skeidsregter/Referee

14:00

o/9

E. van der Merwe

14:40

o/10

F.Swanepoel

15;20

o/13B 

J.Schoeman

16:00

o/11

R.Wessels

16:40

o/13A

T. Laatz (Unie)

 

 

 

 

 

 

 

Netbal/Netball

Tyd/Time

Sement 1

Sement 2

Gras 1

Gras 2

14:00

o/11B

o/10B

 

 

14:30

o/13B

o/10A

 

 

15:00

o/11A

o/13D

 

 

15:30

o/13A

o/13C

 

 

 

 

 

 

 

             

 

 

 

 

                         

Hokkie

Tyd

Span

 

14:00

o/10

 

14:30

o/11/o13C

 

15:00

o/13B

 

15:30

o/13A

 

Huttenpark Interhuis Atletiekbyeenkoms

Op Woensdag, 18 Januarie, het Huttenpark hulle interhuis atletiekbyeenkoms gehou. Ons moes noodgedwonge die interhuis byeenkoms skuif na Amajuba Hoërskool as gevolg van ons nat velde.

Hier was masse deelname aan die orde van die dag en amper 300 atlete het gehardloop, gespring en gegooi. Ons wil graag hierdie atlete gelukwens met hulle prag vertonings op die dag.

Daar was ook 2 rekords verbeter op die dag.

Karmi Gouws het die 200m Hekkies vir dogters u/13 en Megan Olivier het die 1500m Dogters o/13 rekords verbeter. Die 1500m rekord staan al van 2000 af en Megan het dit met meer as 4 sekondes verbeter.

Eland het die huis trofee gewen, met Impala 2de en Kudu 3de.

Die volgende atlete het trofeë gewen.

  • Beste prestasie deur ‘n Junior Seun: James Schnetler – Gewigstoot o/11
  • Beste Prestasie deur ‘n Junior Dogter: Caitlyn White – Gewigstoot o/11
  • Beste prestasie deur Senior Seun: Jacques van der Merwe – 75m Hekkies
  • Beste Prestasie deur Senior Dogter: Karmi Gouws – 200m Hekkies
  • Victrix Ludorum – Karmi Gouws
  • Victor Ludorum – Xander Dirks

Baie geluk aan al hierdie atlete

 

Athletics Inter-house Meeting

Please find the following information regarding the Inter-house Athletics Meeting.

This meeting will take place at Amajuba High School Fields and we ask that all learners please report to Amajuba at 7:45.

To download the program please click –> Programme

To find a list of all the athletes and their events please click  –> Athletes and events

There will be a tuck shop available at Amajuba High School.

Bus routes will continue as normal and learners will be dropped off and collected at Amajuba.

We would also like to thank all parents who are assisting as officials and spectators.

 

 

 

 

Tatum Griffiths to jet off to India

We would like to congratulate Tatum Griffiths who has been selected for the Western Cape Schools Invitation team. This team will play in the Madal Lan Cricket Tournament in New Delhi from 2 April 2017 to 13 April 2016.

We are very proud of Tatum for being selected for this team and we believe that this will be a once in a lifetime opportunity for him.

Due to the high cost for the festival (R30 000), we ask that if there is any person or company who can assist with a sponsorship to please contact the school.

 

Learners invited to Sport/Culture Prizegiving

Grade 7 Grade 6
1 Abigail van Niekerk 1 Aldert Brink
2 Adrian Janse van Rensburg 2 Alyssa Barraball
3 Anele Dladla 3 Anthony Fayers
4 Anele Makhubu 4 Brigitte Bootha
5 Ayanda Ndebele 5 Chanté Luus
6 Bianca Louw 6 Charlé van der Merwe
7 Chané Botha 7 Clarisse Whitehead
8 Charnique Oosthuizen 8 Coert Grobler
9 Chrilize Wessels 9 Daniélle Bosman
10 Christiaan de Jager 10 Eben Nortjé
11 Christian Schutte 11 Eliza Collyer
12 Dané van der Merwe 12 Emma Branco-Lizen
13 David Hartman 13 Gielie Holder
14 Donovan Swart 14 Isla Fourie
15 Elie Longolongo 15 Jenna Steenkamp
16 Emily Lee 16 Juanré Venter
17 Erik Zietsman 17 Karmi Gouws
18 Heinrich Dirks 18 Kate Francis
19 Hendry Nienaber 19 Kayla Pretorius
20 Jade Pienaar 20 Liam Gray
21 Jana-Anet Greyling 21 Lisa Walters
22 Janelle de Swardt 22 Luke van Niekerk
23 Jany Schnetler 23 Marc Sidebottom
24 Jordan Barends 24 Marlene Combrink
25 Kgwetlho Habedi 25 Megan Olivier
26 Lusanda Sikhosana 26 Ruan Brink
27 Mark Dyer 27 Tatum Griffiths
28 Megan Bahlmann 28 Weanke Pretorius
29 Michael White
30 Michelle Volschenk
31 Nathan Williams
32 Nerissa Fourie
33 Njabulo Mpungose
34 Ntando Madela
35 Pedro Filipe
36 Rialene de Jager
37 Robert Everson
38 Ruben Viviers
39 Sakhumzi Malinga
40 Sharne Dheochand
41 Siphelele Nzuza Grade 4
42 Siya Mazibuko 1 Annemie Rautenbach
43 S’miso Ndlovu 2 Avumile Chonco
44 Tiaan Kriek 3 Azel van der Walt
45 Tyler Zhang 4 Caitlin Williams
46 Yandisa Zulu 5 Cameron Manfron
47 Zandri Coetzee 6 Carla Bezuidenhout
48 Zelmé van der Walt 7 Chanté Oosthuizen
8 James Schnetler
Grade 5 9 Kelsey Kemp
1 Anzelle de Jager 10 Kirsten Fourie
2 Azande Zaca 11 Lené Stoop
3 Brandon Mortlock 12 Luné Holder
4 Cassey Collett 13 Megan Vermeulen
5 Donovan van Staden 14 Monique Luus
6 Ellené Scholtz 15 Olwethu Makhoba
7 Georgia de Waal 16 Philip de Jager
8 Kelly Braithwaite 17 Siphiwe Mabena
9 Lanhel du Preez 18 Sophie Liebenberg
10 Lara Groenewald 19 Vorster Brink
11 Natasha Pretorius 20 Welné Pretorius
12 Nicci Tinkler 21 Xander Senekal
13 Reuben Burger
14 Scebi Sithole
15 Selina Lee
16 Vonique Kahts
17 Zoe Kotze
Grade 2
1 Tristan Parkinson
Grade 3
1 Khanyile Langa